Dalībnieku diskvalifikācija Renāram Petrovam dod iespēju startēt pieaugušo Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā

Kā jau iepriekš rakstījām, no 15. līdz 21.februārim interneta šaha platformā lichess.org norisinājās Latvijas 2021. gada čempionāta 1/8 fināls šahā. Turnīrā bija liels dalībnieku skaits, kopumā 72 šahisti no Latvijas, lielākoties jaunieši. Ja sākotnēji bija zināms, ka tikai desmit labākie šahisti iekļūs Latvijas čempionāta 1/4 finālā, tad vēlāk organizatori, pamatojoties uz lielo dalībnieku skaitu, pieņēma lēmumu, ka tālāk tiek 22 labākie šahisti.
Kā redzams šaha federācijas mājaslapā, 1/8 finālu sāka 72 dalībnieki, bet pabeidza par diviem mazāk. Viens no viņiem tika diskvalificēts pēc ceturtās kārtas, savukārt spēlētājam Laurim Lazovskim, kam bija izdevies pabeigt visas partijas un noslēgumā atrasties 1.vietā, tomēr, uz aizdomu pamata par negodīgu spēli, turnīra Krāpšanās novēršanas komisija anulēja iegūtos punktus un piesprieda zaudējumu visās partijās, kā arī abiem diskvalificētajiem dalībniekiem uz trīs mēnešiem liegta dalība Latvijas šaha federācijas rīkotajos turnīros. Visu izmaiņu rezultātā par turnīra uzvarētāju kļuva daugavpilietis Raimonds Jakubsevičs.
Īpaši vēlamies atzīmēt to, ka godīgā spēlē tiesības startēt čempionāta ¼ finālā, kas notiks no 25.marta līdz 2.aprīlim, izcīnīja Jēkabpils Sporta skolas jaunais šahists RENĀRS PETROVS (5 p. no 7., 11.vieta), pārējiem audzēkņiem punktu skaits un rezultāti nav būtiski mainījušies.