Domes vadība informē par aktuālajiem pasākumiem izsludinātajā ārkārtas situācijā

Lai efektīvāk ierobežotu COVID-19 izplatību Latvijā, vakardien, 14.martā valdība nolēmusi paplašināt piesardzības un drošības pasākumus ārkārtējās situācijas laikā.

15.martā Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadība sasauca sanāksmi, kurā piedalījās pašvaldības izglītības, kultūras, sporta un sociālo iestāžu vadītāji, un apmainījās ar informāciju par darba nodrošinājumu un drošības pasākumu ievērošanu iestādēs. Savukārt pēc tam preses konferencē tika sniegta informācija medijiem par papildus drošības pasākumiem ārkārtējās situācijas laikā.

Preses konferences sākumā Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps informēja, ka dotajā brīdī Jēkabpilī nav neviena ar covid-19 indicēta iedzīvotāja.

📌Sākot no 16. marta, Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu pieskatīšanu, būs jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai pieskatītu bērnus, kuru vecākiem tas nav iespējams. Lai saņemtu šādu pakalpojumu, vecākiem pirmsskolas izglītības iestādē būs jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene pēdējo 14 dienu periodā nav bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām. Tāpat šajā apliecinājumā vecākiem jānorāda, ka nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

16.martā pirmsskolas izglītības iestādes apzinās vecākus, kuriem šis pakalpojums būs nepaciešams un pēc informācijas apstrādes būtiski samazinās darbinieku atrašanos iestādē.

📌Lai būtiski ierobežotu iedzīvotāju kustību ar sabiedrisko transportu, no 17.marta līdz 14.aprīlim tiks slēgti 1, 2, 7 Jēkabpils pilsētas sabiedriskā autobusa maršruti.

3, 5, 8 Jēkabpils pilsētas sabiedriskā autobusa maršruti kursēs pēc svētdienas grafika.

No 17.03 tiek atcelta skolnieku bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā.

📌 Jēkabpils reģionālā slimnīca informē, ka no nākamās nedēļas tiks uzsākta attālināta pacientu ķermeņa temperatūras mērīšana.

Tāpat atbilstoši jaunajam hospitalizācijas plānam covid-19 pacienti uz Jēkabpils reģionālo slimnīcu netiks vesti.

📌Kā informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis, darbiniekiem, kuri šajās nedēļās veic attālinātu darbu no mājām, ir jāatrodas attālinātā darba vietas adresē nevis publiskās, sabiedriskās u.c. vietās. Atrašanās publikā vietā tiks uzskatīta par attlināt darba vākšanas pārkāpumu un tiks attiecīgi sodīta.

Informācijai:

📌Vairāk par Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta ārkārtas sēdē lemto lasiet šeit: https://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/valdiba-nosaka-papildu-piesardzibas-pasakumus-covid-19-izplatibas-ierobezosanai

📌Atgādinām, ka no pirmdienas gandrīz visas Jēkabpils pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības apmeklētājus neapkalpos klātienē. Lūgums pašvaldības pakalpojumus izmantot attālināti. Vairāk par izmaiņām pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību darbībā te: https://www.jekabpils.lv/lv/jaunumi/2020-03-12/jekabpils-pilsetas-pasvaldibas-iestazu-darba-organizacija-izsludinataja-arkartas-situacija

Aktuālā informācija par darba organizēšanu Jēkabpils sociālajā dienestā un tā struktūrvienībās te:

Informāciju publicēšanai sagatavoja un apkopoja:

Jēkabpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa