Latvijas čempionātā Jēkabpilī uzvaru izcīna jēkabpiliete!

20.jūlija rīts Jēkabpils stadionā uzausa ar spilgtu sauli, kas solīja ļoti karstu ne tikai dienu, bet arī Latvijas čempionātu U-16 vecuma grupā un daudzcīņās U-14 grupas vieglatlētiem. Divas dienas notiekošās sacensības bija kupli pārstāvētas, jo piedalījās 405 jaunie vieglatlēti, kuri pārstāvēja 53 dažādas sporta organizācijas. Čempionāts izvērtās spraigs, virmoja gaiss un emocijas, un pierādījās sportistu augstā sagatavotība, jo Latvijas sezonas labākos rezultātus kopumā uzrādīja 24 Latvijas sportisti. Jēkabpils Sporta skolas vieglatlētu komandas sastāvā cīnījās 11 jaunie sportisti, parādot ļoti labu sniegumu. Vislielākais prieks, ka par Latvijas čempioni tieši Jēkabpilī kļuva mūsu skolas audzēkne- 1.vieta divdesmit augstlēcēju konkurencē Dagmārai Midzenei! Ar smaidu uz lūpām tika pieveikti 1,68 metri un izcīnīta vieta Latvijas izlasē startam Baltijas valstu čempionātā. Vicečempionu titulu savās mājās un 2.pakāpienu uz goda pjedestāla izcīnīja divi mūsu jaunie vieglatlēti- Sandra Brikmane šķēpa mešanas disciplīnā (42,02m; 25 dalībnieču konkurence) un Ralfs Eglītis, kas augstlēkšanā pieveica 1,75 metru atzīmi, aiz sevis atstājot vienpadsmit Latvijas spēcīgākos lēcējus U-16 vecuma grupā. Arī šiem daudzsološajiem vieglatlētiem, kopā ar treneri Aini Raubiški, priekšā nopietna gatavošanās Baltijas U-16 komandu čempionātam, kas notiks 28.jūlijā Ogrē. Trešā vieta, iegūstot 2965 punktus 40 dalībnieču konkurencē, sešcīņas disciplīnā U-14 vecuma grupā Kristiānai Bērziņai, tikai par vienu punktu aiz goda pjedestāla atstājot otru trenera Aivara Nora audzēkni- Lindu Zemīti. Daudzcīņā meitenēm mērošanās ar spēkiem ir skaudra, jo pārstāvētas tiek sešas dažādas disciplīnas – 60 metru barjerskrējiens, augstlēkšana, lodes grūšana, tāllēkšana, šķēpa mešana un 800 metru skrējiens. Kā izvērtīsies sāncensība, nav paredzams līdz pat pēdējam brīdim, tāpēc punktu izmaiņām modri tiek sekots pēc katras disciplīnas.
Vēl noteikti jāpiemin ārpus goda pjedestāla palikušie sportisti, kas čempionātā cīnījās par Jēkabpils Sporta skolas vārdu- Elīza Paveļjeva un Donats Urtāns (treneris Anatolijs Macuks), Paula Kļaviņa, Elija Poriete, Rēzija Vītola un Rēzija Kurnosenko (treneris Aivars Noris). Jūsu cīņa notika jēkabpiliešu acu priekšā un aplausu vērts ir jūsu ieguldījums šajās nozīmīgajās sacensībās!
Šīs divas dienas Jēkabpils stadionā pagāja zem saules un lietus zīmes- mums, Jēkabpils Sporta skolai, bija patiess lepnums uzņemt Latvijas sportiskākos jauniešus, vērot viņu emocijas un sadzirdēt komandu garu, skatīt augstvērtīgus startus un uzzināt, ka tieši Jēkabpilī pirmo reizi Latvijas čempionātu vēsturē notiek vieglatlētikas disciplīna- 1500 metru kavēkļu skrējiens. Vieglatlēti var un šiem vārdiem nav tukša skaņa!
Foto: sportistu personīgais arhīvs