Nedēļas nogales notikumi šahā

Šī gada 26. un 27. martā Transporta un sakaru institūtā notika “Cerību kauss” šahā – atklātais Latvijas bērnu un jauniešu komandu čempionāts, kas ir lielākais bērnu šaha turnīrs Latvijā. ‘’Cerību kauss’’ šogad norisinājās jau 49 reizi, kopā piedalījās 32 komandas, vairāk nekā 160 dalībnieki. Mūsu Jēkabpils Sporta skolas komandā spēlēja Rainers Lapiņš, Artūrs Maksimovs, Toms Karpovs un Alise Laimiņa, ieguvām 10. vietu un izcīnījām iespēju startēt nākošā gada čempionāta finālā bez atlases. Komandu mači norisinājās pie četriem galdiņiem un spēcīgākā komanda tika noskaidrota 9 kārtās pēc Šveices sistēmas ar apdomas laiku 15 minūtes + 10 sekundes par gājienu katram dalībniekam.
Informāciju sagatavoja Guntis Jankovskis, šaha nodaļas treneris

Tajā pašā laikā vienpadsmit Jēkabpils Sporta skolas šaha nodaļas audzēkņi piedalījās Rēzeknes novada 5.atklātajā čempionātā. Turnīrs norisinājās trīs grupās, kur bez mājiniekiem, Maltas šahistiem, spēlēja arī Rīgas, Ogres, Daugavpils un Rēzeknes sportisti.
Spēcīgākajā ‘’A’’ turnīrā spēlēja 1.sporta klases šahisti un teicams sniegums ir mūsu šahistiem- Renārs Petrovs kļuva ne tikai par čempionu ar 5,5 punktiem septiņās partijās, bet arī izpildīja meistarkandidāta balli, savukārt trešajā vietā ar 5 punktiem ierindojās Kristers Policāns. ‘’B’’ turnīrā, kur sacentās otrās sporta klases spēlētāji, Dāvim Romanovskim iegūti 5,5 punkti, 2.vieta un izpildīts pirmās sporta klases normatīvs. Veiksmīgs starts arī Ralfam Rinkēvičam un Evelīnai Stikānei- pa 4 punktiem, attiecīgi 4. un 5.vieta. ‘’C’’ jeb trešās sporta klases turnīrā labākā no jēkabpiliešiem ir Ruta Midega ar iegūtiem 5 punktiem un 5.vietu. Jāatzīmē arī Daniels Catlakšs, kuram ir 4,5 punkti un 6.vieta. Kopumā mūsu audzēkņi pārveda mājās trīs kausus un četras medaļas.
Informāciju sagatavoja Gunārs Pušmucāns, šaha nodaļas treneris