Šaha nodaļas audzēkņu debija Baldones čempionātā

Baldonē norisinājās ceturtais trenera un pedagoga Zigurda Pigita piemiņas turnīrs šahā, kas vienlaikus bija arī Baldones novada atklātais čempionāts. Turnīra organizators ir viņa redzamākais audzēknis- lielmeistars Zigurds Lanka. Šogad bija dalībnieku rekorskaits-94, kuru skaitā šahisti no Lietuvas un Francijas. Turnīrs bija balvām bagāts, bez balvas nepalika arī pēdējās vietas ieguvējs, kā arī notika loterijas izloze, dodot iespēju vēl trim turnīra dalībniekiem saņemt naudas balvas 10 eur vērtībā.
Turnīra uzvarētājs, pēc papildrādītājiem, ir Rīgas meistars Matīss Mustaps, iegūstot 7 punktus no 8 iespējamiem, otrajā vietā ar vienādu punktu skaitu atstājot lielmeistaru Ņikitu Meškovu. Trešās vietas ieguvēja ir lielmeistare Laura Rogule (6,5p.), bet ceturtais ar tādu pašu punktu kopsummu- turnīra iniciators Zigurds Lanka.
Pirmo reizi Baldonē spēlēja arī desmit Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi. Vislabāk spēcīgajā konkurencē nospēlēja Kārlis Mālnieks (4,5p.-32.vieta), labs rezultāts ir arī Renāram Petrovam (4p.-43.vieta un pielikums pie reitinga). Vēl jāatzīmē Kristers Policāns, Rainers Lapiņš un Alise Klidziņa ar iegūtajiem 3 punktiem, pārējiem šahistiem punktu mazāk, bet iegūta vērtīga pieredze.
Informāciju sagatavoja Gunārs Pušmucāns, šaha nodaļas treneris

Foto: sahafederacija.lv