Šahisti Jēkabpilī atkal godina trenera Jāņa Mileikas piemiņu

Jau 9.gadu norisinājās Jēkabpils sporta skolas trenera un skolotāja Jāņa Mileikas piemiņas turnīrs  šahā. Šoreiz tas notika 9.novembrī gaišajā un lieliskajā Krustpils kultūras namā un pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 97. Bija ieradušies šahisti no daudzām Latvijas pilsētām, Lietuvas un arī no tālās Krievijas – Serpuhovas un Pitalovas. Notika 2 turnīri rapida turnīri šahā pēc Šveices sistēmas 7 kārtās. Spēcīgākajā A turnīrā startēja 26 spēlēja, to skaitā divi lielmeistari. Viņi arī līdz pēdējai, septītajai kārtai, atradās vadībā savstarpēji nospēlējot neizšķirti. Pēdējā kārtā lielmeistars Artūrs Neikšāns nonāca grūtā pozīcijā pret teicami spēlējošo mūsu Jēkabpils sporta skolas absolventu Nikolaju Krilovu un noslēgumā partiju tomēr noslēdza neizšķirti. Toties viņa galvenais konkurents Ilmārs Starostīts piedzīvoja zaudējumu pret Viļņas meistarkandidātu Aleksandras Salna. Rezultātā ar 6 punktiem no septiņiem otro gadu pēc kārtas (un kopā jau trešo) uzvarēja četrkārtējais Latvijas čempions GM Artūrs Neikšāns, saņemot Goda plāksnīti un ierakstot savu vārdu uz ceļojošā kausa. Par lielu prieku Jēkabpils līdzjutējiem nākamās divas godalgotās vietas ieguva mājinieki – 4.vieta Nikolajam Krilovam un 5.v. – Guntim Jankovskim. Vēl gribās atzīmēt mūsu jaunā šahista Kristera Policāna uzdrīkstēšanos spēlēt spēcīgajā grupā, gūstot neatsveramu pieredzi cīņā pret grūti pārspējamajiem pretiniekiem. Kā atalgojumu viņš saņēma lielisko Zigurda Lankas grāmatu “Māksla uzvarēt” ar Danas Rēznieces-Ozolas novēlējumu un piemiņas medaļu. Turnīrā  B dalībniekiem bija reitinga ierobežojums – ne augstāks par 1800. Pirmais pēc papildrādītājiem (uzvaru skaits) finišēja Daniels Milovs (Jūrmala), otrajā vietā aiz sevis atstājot Kirilu Barbaratski (Pitalova). Atpaliekot tikai par puspunktu no 2.vietas, bronzas medaļu izcīnīja mūsu pieredzējušais jēkabpilietis Alberts  Korosteļovs. Jāpiezīmē, ka B turnīrā piedalījās 71 šahists, no kuriem 17 bija Jēkabpils sporta skolas jaunie talanti.

Pirms turnīra sākuma kupls skaits dalībnieku devās uz Jāņa Mileikas atdusas vietu, nolika ziedus, tādejādi godinot treneri. Sacensību atklāšanā šahistiem veiksmi vēlēja Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs, Jēkabpils sporta skolas direktors Edgars Lamba un enerģiskais un nesavtīgais turnīra organizators Jurijs Agafonovs, kurš bija sagatavojis piemiņas medaļas 1.-5.vietu ieguvējiem un abu grupu uzvarētājiem Goda piemiņas plāksnītes, balvas individuālajām nominācijām, kā arī ikviens dalībnieks saņēma piemiņas kabatas kalendāru. Vitālija Orlova dāvātais kauss aizceļoja uz Piemaskavu.

Liels paldies Krustpils kultūras nama direktorei un laipnajām darbiniecēm, tiesnešiem Aleksandram Vasiļkovam (Rēzekne) un Anatolijam Jasinskim (Malta) par raiti organizētajām sacensībām, kā arī par siltajām pusdienām restorānam “Oāze”.

Pēc gada norisināsies 10.jubilejas turnīrs, domājams, jaunajā sporta hallē, divu dienu garumā un pēc citas sistēmas, kad ceram sasniegt maģisko 100 dalībnieku skaitu.

Gunārs Pušmucāns