Šahisti sekmīgi startē Latvijas 2020.gada šaha čempionātā ātrspēlē

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 27. un 28.jūnijā, Pļaviņu apkaimes Mežezera atpūtas bāzē norisinājās ātrā šaha turnīrs ‘’Mežezers 2020’’ un Latvijas 2020.gada šaha čempionāts ātrspēlē. Tas bija pirmais lielākais šaha turnīrs valstī, kurš notika pēc ārkārtas situācijas ierobežojuma beigām un pulcēja neparasti lielu dalībnieku skaitu. 56 šahistu vidū bija deviņi lielmeistari, daudz meistaru un meistarkandidātu, starp kuriem slavējami cīnījās arī Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi. Turnīrā ‘’Mežezers 2020’’ piedalījās Kārlis Mālnieks, Artūrs Krastiņš, Renārs Petrovs, Kristers Policāns, Rainers Lapiņš, Rainers Grandāns un Evelīna Stikāne, kur labākais rezultāts ir Kārlim Mālniekam ar iegūtajiem 5 punktiem un ieņemto 20.vietu, tādejādi apsteidzot vairākkārtējās Latvijas čempiones šahā lielmeistares Lauru Roguli un Ilzi Bērziņu. Turnīra uzvarētājs lielmeistars no Vācijas Daniels Frīdmans.
Latvijas čempionātā ātrspēlē vislabāk veicās Renāram Petrovam, kurš izcīnīja augsto 26.vietu ar iegūtiem 7 punktiem no 13 iespējamajiem, vēl īpaši atzīmējot to, ka Renārs savu ātrspēles reitingu palielināja par 169 punktiem. Artūram Maksimovam 6 punkti, Artūram Krastiņam, Ralfam Rinkēvičam un Evelīnai Stikānei pa 5,5 punktiem, bet Nauris Pinne ieguva 3 punktus. Par jauno čempionu kļuva lielmeistars Artūrs Neikšāns, otrajā vietā atstājot Danielu Frīdmanu, savukārt kā trešais palika Matīss Mustaps.

Informāciju sagatavoja Guntis Jankovskis un Gunārs Pušmucāns, šaha nodaļas treneri
Foto: www.sahafederacija.lv