Šahistiem teicams sniegums

Piektdien, 10. janvārī, Maltā norisinājās Latgales Jauniešu līgas komandu čempionāta 2. posma spēles šahā. Jēkabpili šajā posmā pārstāvēja divas komandas, kopumā piedalījās 14 Jēkabpils sporta skolas audzēkņi. Milzīgajā 63 dalībnieku konkurencē individuālajā vērtējumā teicamu sniegumu parādīja šaha nodaļas audzēkņi- Renārs Petrovs, kas pēc sešām kārtām ieguva 1. vietu (6 punkti no 6) un Kristers Policāns, kas ar 5 punktiem ierindojās 3. vietā. Arī komandu vērtējumā Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi paliek nepārspēti, pēc 6 kārtas ‘’Jēkabpils I’’ komandai ir 1.vieta.
3. posms norisināsies šī gada 27. martā, tādēļ nopietni gatavosimies, lai arī trešajā posmā uzrādītu spīdošus rezultātus.

No 11. līdz 12. janvārim Maltā norisinājās Latgales 2020. gada atklātais jauniešu čempionāts šahā. Turnīrā piedalījās zēni un meitenes vecumā līdz 16 gadiem, no vairākām Latvijas pilsētām – Rīgas, Jēkabpils, Daugavpils, Tilžas, Olaines un Rēzeknes. Viens turnīra dalībnieks bija arī no Pleskavas, līdz ar to šīs sacensības var uzskatīt par starptautiskām. Zēnu turnīrā sacentās 38 dalībnieki. Jēkabpils Sporta skolu pārstāvēja četri audzēkņi- Artūrs Krastiņš, Renārs Petrovs, Kristers Policāns un Rainers Lapiņš. Par turnīra čempionu kļuva Artūrs Krastiņš, izcīnot 6 punktus septiņās partijās. Arī pārējiem Jēkabpils sporta skolas šahistiem labi rezultāti- teicams rezultāts ir Renāram Petrovam, viņš ierindojās 5. vietā, attiecīgi Kristers Policāns 13. vietā un Rainers Lapiņš 20. vietā.
Meiteņu turnīrā piedalījās 14 meitenes, no Jēkabpils Sporta skolas četras dalībnieces- Evelīna Stikāne, Alise Klidziņa, Ruta Midega un Alise Laimiņa. Visām četrām dalībniecēm labi rezultāti- Evelīna Stikāne ierindojās 4. vietā, Alise Klidziņa 5. vietā, Ruta Midega 6. vietā un Alise Laimiņa 9. vietā. Fantastisku sasniegumu uzrādīja Ruta Midega- viņa 6. kārtā uzvarēja Latvijas čempioni (līdz 14 gadiem)- Jekaterinu Smirnovu.
Informāciju sagatavoja šaha nodaļas treneris Guntis Jankovskis