Vieglatlētu sniegums Baltijas valstu komandu U-16 čempionātā

Tradicionālais visu triju Baltijas valstu čempionāts, kur dalību ņem tikai stiprākie U-16 grupas vieglatlēti, šogad 28.jūlijā risinājās Ogrē. Šis mačs ir uzskatāms par nākošo pakāpienu aiz Latvijas čempionātiem, jo pārbaudīt savu varēšanu starp citu valstu spēcīgākajiem sportistiem, ir liels izaicinājums. Uzvarētāju tituls šogad godam tika Igaunijas izlasei (279p.), Latvijas sportistus atstājot vicečempionu godā (223p.), bet lietuvieši atpalika ar 182 punktiem. Latvijas izlases vieglatlēti čempionu titulu izcīnīja pērn un 2017.gadā.
Spraigas emocijas un lepnumu par paveikto izlases sastāvā sniedza Jēkabpils Sporta skolas trenera Aiņa Raubiška audzēkņi! Augstlēcēja Dagmāra Midzene, kuru uzveikt igaunietei izdevās tikai ar pēdējo lēcienu- rezultātā Dagmāru no čempiones titula šķīra seši centimetri, godam nopelnīta 2.vieta (1,68m, Lat SB atk.) un ļoti veiksmīga debija Baltijas valstu mačā. Trešā vieta šķēpa mešanā perspektīvajai sportistei Sandrai Brikmanei (43,24m)- cīņa bija ļoti sīksta un līdzvērtīga, jo šķēps no otrās un ceturtās vietas piezemējās nepilna metra robežās. Ralfs Eglītis augstlēkšanā ieguva 5.vietu un par centimetru uzlaboja personīgo rekordu (1,76m), un jāatzīmē, ka arī puišu konkurencē līdz pēdējam mēģinājumam valdīja sīva sāncensība, jo trešās un ceturtās vietas ieguvēji dalīja vienādu augstumu 1,81m.
Atkal jāsaka, ka šādi rezultāti nav iespējami bez sportistu mērķtiecības, treneru pacietības un ģimeņu milzīga atbalsta. Tie ir trīs lielumi, kas iet roku rokā pretī uzvarām!
Nākamais jauno vieglatlētu Baltijas valstu čempionāts notiks jau 1. un 2.augustā Pērnavā, kur sacentīsies U-18 jaunieši un U-20 juniori. Jēkabpils Sporta skolu Latvijas izlasē pārstāvēs Lāsma Zemīte, Elīna Tumša, Edvarts Eglītis (treneris Ainis Raubiškis) un Zane Zemīte (treneris Aivars Noris).
Foto: sportistu personīgais arhīvs