LJBL Talantu nedēļa: Prāta spēlē uzvar Jēkabpils puiši un BJBS Rīga/TTP meitenes

     Īsts basketbolists prot ne tikai trāpīt grozā, izdarīt precīzu piespēli un nosegt savu pretspēlētāju. Lai parādītu, ko spējam vēl, Latvijas Jaunatnes basketbola līga no 24.februāra līdz 2.martam rīko tradicionālo Talantu nedēļu

Talantu nedēļas otrajā dienā, 25. februārī astoņas komandas no Jēkabpils, Mārupes, Rīgas („Kolibri”, „Ķeizarmežs”, TTP) un Saldus Olimpiskā sporta centra konferenču zālē TV personības Uģa Joksta vadībā sacentās prāta spēlē „V.I.P. basketbols”. Pēc divu stundu ilgas spraigas cīņas un vairākiem pagarinājumiem jaunākajā grupā uzvarēja „Jēkabpils Lūši”, bet vecākajā grupā labākās bija BJBS „Rīga/TTP” meiteņu komanda „Maija”.

„Jēkabpils Lūšu” sastāvā ar erudīciju īpaši izcēlās trenera Imanta Beķera audzēknis 12 gadus vecais Kristofers Buks, kurš arī visaktīvāk atbildēja uz jautājumiem. Komandas kapteinim palīdzēja Matīss Indriksons un Ritvars Zālāns.

Ar kādu domā braucāt uz spēli?

Sākumā bijām priecīgi, ka mūs vispār pieņēma, bet, kad tikām finālā, sapratām, ka varam uzvarēt. Uztraukums gan bija liels un konkurenti ļoti stipri. Likās, ka pēdējo jautājumu pretinieki atbildēs un būs papildkārtas.

Kā gatavojāties?

Daudz lasījām internetā un enciklopēdijas, palasījām arī žurnālu ”Ilustrētā zinātne“.

Vai kādas tēmas īpaši gatavojāt?

Padziļināti palasījām par basketbolu. Tomēr pēdējos divos jautājumos tieši par basketbolu neveicās.

Kas bija visgrūtākais šajā spēlē?

Tikt galā ar uztraukumu. Bija grūti jautājumi par basketbolu un vēsturi. Pats grūtākais bija pēdējais fināla jautājums par upes gultni.

Kā izmantosiet dāvanu karti?

Iegādāsimies jaunas botas.

Ko Jūs ieteiktu citiem LJBL dalībniekiem?

Cītīgi trenēties un neaizmirst par mācībām. Abas lietas ir vienlīdz svarīgas. Un droši piedalīties Jaunatnes līgas rīkotajos pasākumos, kā, piemēram, šī spēle.

Katram uzvarētājkomandas dalībniekam tika galvenā balva – Sportland veikalos izmantojamas Nike dāvanu kartes 100 eiro vērtībā. Otrās vietas ieguvēji saņēma grāmatu „Latvijas basketbola valstsvienības: 90 spēles 90 gados”

Avots: LBS mājas lapa