Latgales 2014. gada atklātais skolēnu šaha čempionāts

2014. gada 13.-14. decembrī pirmo reizi Jēkabpilī norisinājās Latgales skolēnu atklātais šaha čempionāts, jo Malta, kur parasti notika šīs sacensības, šoreiz atteicās tās rīkot. Vai nu izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis, vai gada beigas, bet piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 59, Rīgas, Daugavpils, Kuldīgas, Rēzeknes, Jūrmalas un Jēkabpils jaunie šahisti līdz piecpadsmit gadu vecumam. Šīm sacensībām ir arī atlases nozīme uz Latvijas jaunatnes čempionāta fināliem.

Meiteņu turnīrā intriga izpalika, pārliecinošu uzvaru izcīnīja daugavpiliete Marija Nikolajeva (Latvijas čempione līdz 12 gadu vecumam), uzvarot visās septiņās partijās. Otrajā vietā ierindojās rīdziniece Olga Čerņavska ar 6 punktiem, bet bronzas medaļa citai daugavpilietei Vitai Petrovai, kuras kontā 5 punkti. Mūsu meitenēm nebija lielas pieredzes tik nopietnās sacensībās, tādēļ arī atbilstoši rezultāti: Linnei Nijazi un Katrīnai Jukšinskai pa 2,5 punktiem, bet Liānai Stulpiņai – 2 punkti.

Zēnu turnīrā bija liela konkurence (46 dalībnieki) un uz uzvaru pretendēja 10 – 15 dalībnieki. Bez zaudējuma neizpalika neviens, un pieci dalībnieki finišēja ar vienādu rezultātu – 5,5 punktiem no septiņiem. Koeficienta papildrādītāji par uzvarētāju noteica Aleksandru Brikeru no Rīgas, otrajā un trešajā vietā kuldīdznieki Ričards Zariņš un Renārs Megnis. Ceturtais mūsu Daniels Bogorods, piektais Ņikita Zuj-Zajkovskis no Daugavpils. Nepaveicās Danielam, kurš vienu pilnīgi uzvarētu partiju noslēdza neizšķirti, bet citā atteicās no neizšķirta piedāvājuma un beigās zaudēja. Labs rezultāts arī Kasparam Ņukšam, pieci punkti un 6. vieta, Kārlim Mālniekam – 9 vieta. Kārlis pēdējā laikā jūtami uzlabojis savu spēli. Savam vecumam šoreiz ļoti labi un nopietni spēlēja deviņgadīgais Artūrs Krastiņš, kura kontā 3,5 punkti un 22. vieta. Kopumā turnīrā piedalījās trīspadsmit Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi, kur visi guva vērtīgu pieredzi savām turpmākajām šahistu gaitām.

G. Pušmucāns

Jēkabpils Sporta skolas šaha treneris