Latvijas jauniešu šaha čempionāta fināls

No 11. līdz 15. martam Rīgā notika Latvijas 2019. gada jauniešu čempionāta U8 – U18 fināls. Katras vecuma grupas uzvarētāji spēlēs pasaules jauniešu čempionātā Ķīnā (līdz 12 gadu vecumam) vai Indijā (no 14 līdz 18 gadiem), visi otrās vietas ieguvēji iegūst tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas jauniešu čempionātā Slovākijā.

Jēkabpils Sporta skolu finālsacensībās meitenēm pārstāvēja divas dalībnieces. Vecuma grupā līdz 12 gadiem spēlēja Alise Klidziņa. Viņa ieguva 3.5 punktus septiņās partijās un 14 dalībnieču konkurencē izcīnīja augsto 6. vietu. Alise varēja pacīnīties arī par medaļu, taču pietrūka gan veiksmes, gan meistarības.

Otra mūsu dalībniece Liāna Stulpiņa spēlēja grupā līdz 16 gadu vecumam. Arī viņai 6. vieta. Jāsaka, ka tas bija maksimālais iespējamais rezultāts, jo pirmās piecas spēlēja ievērojami meistarīgāk. Arī tas Liānai ir labs rezultāts, jo pagājušajā gadā viņa ieguva 9. vietu.

Savukārt Rīgas Šaha skolā 5 turnīros piedalījās 50 zēni.

No Jēkabpils Sporta skolas Z10 grupā spēlēja Rainers Lapiņš, Z12 grupā Renārs Petrovs, Z14 Artūrs Krastiņš un Z18 grupā Kārlis Mālnieks.

Teicams rezultāts Kārlim Mālniekam, 5,5 punkti no 9, vienīgā zaudētā partija ar turnīra uzvarētāju Latvijas čempionu Rihardu Bekasovu. Kārlis izpildīja MK (meistarkandidāta) normu un paaugstināja savu FIDE elo reitingu par 111 punktiem. Izšķirošā spēle notika pēdējā kārtā, tikai uzvara būtu nodrošinājusi Kārlim iekļūšanu Eiropas vai Pasaules jauniešu čempionātā, bet diemžēl partija beidzās ar neizšķirtu rezultātu. Turnīrā Kārlis ierindojās Z18 grupā ceturtajā vietā.

Renāram, Raineram un Artūram pietrūka gan veiksmes, gan meistarības, viņiem sekojoši rezultāti Z10 grupā Raineram 2 punkti – 9. vieta, Z12 grupā Renāram 2 punkti un 8. vieta, Z14 Artūram 3 punkti – 8. vieta.

Gunārs Pušmucāns un Guntis Jankovskis