Latvijas jauniešu šaha čempionāta pusfināli

Februārī Rīgā risinājās Latvijas jauniešu šaha čempionāta pusfināli, kuros ar labiem rezultātiem startēja Jēkabpils Sporta skolas jaunie šahisti. Vecuma grupā līdz 18 gadiem jēkabpiliešus pārstāvēja Zubeirs Haciveli, kurš spēlēja lieliski, nezaudējot nevienu partiju, un ar 5 punktiem izcīnīja pirmo vietu.

Z=16 vecuma grupā startēja Daniels Bogorods un Kaspars Ņukša. Četri labākie 24 dalībnieku konkurencē iekļuva finālā. Abi mūsu šahisti ieguva pa 4,5 punktiem. Daniels palika 4. vietā un Kaspars 5. vietā. Daniels iekļuva finālā uzreiz, bet Kaspars ir pirmais rezervists.

Z=14 grupā Kārlis Mālnieks ar 4,5 punktiem ieguva 5. vietu 30 dalībnieku konkurencē un arī uzreiz iekļuva finālā.

Z=10 vecuma grupā spēlēja Artūrs Krastiņš un Kristers Policāns. Šeit spēlēja 38 šahisti un vajadzēja būt starp 9 labākajiem. Artūrs izcīnīja 4,5 punktus un 8. vietu, tātad arī tika finālā. Kristeram vajadzēja spēlēt ar gadu par sevi vecākiem pretiniekiem, viņa kontā 3 punkti, apstiprināta 2. sporta klase un iegūta lieliska pieredze.

Tagad marta skolēnu brīvdienās Rīgā notiks finālturnīri, kuros pa vecuma grupām spēlēs 10 labākie Latvijas jaunie šahisti, lai noskaidrotu Latvijas pārstāvjus Eiropas un pasaules jauniešu čempionātiem.

Gunārs Pušmucāns

Jēkabpils Sporta skolas šaha treneris