Šaha novitātes

No 17. līdz 21. martam Rīgā norisinājās Latvijas 2014. gada jaunatnes šaha čempionāta fināls, kurā spēlēja četri Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi. Katrā vecuma grupā spēlē 10 labākie Latvijas jaunie šahisti, kuri šīs tiesības iegūst pēc pusfināla vai reģionālajām sacensībām.

Vislabāko rezultātu sasniedza mūsu Eira Sarnovska, kura startēja M=16 vecuma grupā. Eira spēlēja nopietni, centīgi un izcīnīja trešo vietu, piekāpjoties tikai divām Rīgas meistarkandidātēm.

Ļoti labs rezultāts arī Artūram Krastiņam, Z=10 grupā. Viņam nācās spēlēt ar gadu vecākiem sāncenšiem. Artūrs guva piecas uzvaras un četras partijas zaudēja, rezultātā izcīnīta augstā 5. vieta. Ja būtu viena uzvara vairāk, būtu otrā vieta. Artūrs sasniedza pirmās sporta klases normatīvu un tas deviņu gadu vecumā ir labs rādītājs.

Z=18 turnīrā spēlēja Andis Ivoņins. Spēcīgajā konkurencē Andis izcīnīja sesto vietu, kas arī ir labs rezultāts.

Z=16 vecuma grupā daudz augstāks rezultāts tika gaidīts no Zubeira Haciveli, bet šajā turnīrā neveicās, ar iegūtajiem 2,5 punktiem tika 9. vieta, kaut gan viņš spēja cīnīties arī par 3.-4. vietu.

*****

Lai gan sporta skolas labākie šahisti pavasara brīvdienās spēlēja Latvijas jauniešu čempionāta finālā Rīgā, pārējie spēlēja tradicionālajā klasifikācijas turnīrā tepat Jēkabpilī.

2. sporta klašu turnīrā uzvarēja Valērijs Daļeckis ar 8,5 punktiem, otrajā vietā Zane Stulpiņa – 8 punkti, trešais Edgars Klimovičs, kurš ieguva 7,5 punktus. Visi Jēkabpils 3. vidusskolas audzēkņi.

3. un zemāko sporta klašu grupā savu pārākumu pierādīja Gustavs Cepurnieks – 6 punkti, otrajā vietā atstājot Daniilu Gaveiko ar 5 punktiem, bet trešajā vietā Katrīna Jukšinska – 4,5 punkti. Katrīna pirmo reizi izpildīja 3. sporta klases normatīvu. Lai gan viņi neiekļuva godalgotajās vietās, tomēr gribas uzslavēt par nopietnu un centīgu spēli jaunāko dalībnieku Kristeru Policānu, kā arī Aneti Ūzuliņu.

Gunārs Pušmucāns

Jēkabpils Sporta skolas šaha treneris