Starptautiskais šaha festivāls “Latgales rudens – 2019”

Daugavpilī no 09. – 13.10.2019. norisinājās jau 16. Starptautiskais šaha festivāls “Latgales rudens – 2019.” Kā vienmēr, tas pulcināja spēcīgu dalībnieku sastāvu, šoreiz no piecām valstīm – Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas. Piedalījās arī 10 Jēkabpils Sporta skolas audzēkņi.

“C” turnīrā spēlēja jaunie šahisti līdz 10 gadu vecumam. Šeit no jēkabpiliešiem vislabāk nospēlēja Alise Laimiņa, deviņās partijās iegūstot 3,5 punktus. Varēja arī vairāk, ja neatgadītos pa kādai rupjai kļūdai. Toms Karpovs izcīnīja 3 punktus, bet Ruta Midega – 2 punktus.

“B” turnīrā piedalījās dalībnieki līdz 15 gadu vecumam. Šeit labi spēlēja Alise Klidziņa un deviņgadīgais Rainers Lapiņš, abiem 3 punkti no 7 iespējamiem. Ralfs Rinkevičs ieguva 2 punktus, bet Evelīna Stikāne – 1,5 punktu.

“A” turnīrā varēja spēlēt visi ar pirmo un augstāku sporta klasi. Šeit par uzvarētāju kļuva Minskas lielmeistars Jurijs Tihonovs. Labu rezultātu sasniedza Kristers Policāns – 3,5 punkti 7 partijās un pacēla savu reitingu par 33 punktiem. Renārs Petrovs spēlēja visai nestabili, labas partijas mijās ar ne tik labām, rezultātā 2,5 punkti. Jāpiezīmē, ka abi jaunie šahisti varēja spēlēt arī “B” turnīrā, tomēr nolēma piedalīties spēcīgākajā grupā. Grūti gāja Liānai Stulpiņai, kurai vairāk par vienu punktu iegūt neizdevās. Tomēr jācer, ka zaudējumi būs daudz iemācījuši, un stimulēs jauno šahisti vēl cītīgākiem treniņiem.

Gunārs Pušmucāns.