Jēkabpiliešu starti Latvijas Jaunatnes Olimpiādē

Laika posmā no 7.-9.jūlijam Cēsīs notika VII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā Jēkabpils pilsēta startēja 7 sporta veidos – galda tenisā, handbolā, volejbolā, basketbolā 3×3, vieglatlētikā, peldēšanā un mākslas vingrošanā, pavisam kopā izcīnot 9 medaļas.

            Latvijas Jaunatnes Olimpiādes čempiona titulu izcīnīja Zane Zemīte, kura nepārspējama bija trīssoļlēkšanas sektorā. Divas sudraba medaļas savā īpašumā ieguva Jānis Vilnrags – augstlēkšanā un 110m/b skrējienā, bet viena – Dagnijai Upeniecei augstlēkšanā. Treneri Jānis Knodze, Modris Osvalds un Aivars Noris. Par bronzas medaļniecēm galda tenisa komandu cīņā kļuva duets Valērija Naumova un Jūlija Zarkeviča. Treneris Jurijs Glotovs. Handbola laukumā 3.vietu izcīnīja Valērija Gerasimova, Jūlija Damenauska, Dinija Burda, Santa Čevere, Ieva Anna Gulbe, Linda Kvedere, Agnese Lapiņa, Lāsma Ludborža, Amanda Ovsjuka. Treneres Vita Brikmane un Kornēlija Borodovska. Savukārt, volejbolā – Vladislavs Blumbergs, Linards Bružs, Jorens Dāgs Degtjarovs, Oskars Elksnītis, Ritvars Elksnītis, Arvis Freimanis, Edvīns Aleksandrs Jaunzems, Ojārs Seglērs, Valdis Spodris. Treneris Raivis Obrumans un Mārcis Obrumans. Uz goda pjedestāla divreiz kāpa arī Juliāna Sakoviča, kas uzrādīja trešo labāko rezultātu vingrojumos ar apli un ar vālītēm.

            Olimpiskajā sešiniekā vieglatlētikā iekļuva arī Krišjānis Knodze, kurš izcīnīja 5.vietu diska mešanā un Ralfs Lipenītis, kas bija sestais ātrākais 400m/b skrējienā. Peldēšanā Elzas Bojāres kontā divas 4.vietas, viena 5.v. un viena 6.v., bet Katei Šķiparei – divas 5.v. un viena 6.v. 4x100m kombinētajā stafetē Jēkabpils kvartets ierindojās 4.vietā un 4x100m brīvā stila stafetē – 5.vietā. Stafešu peldējumā startēja arī Zane Soroka un Diāna Apsīte. Trenere Jolanta Grugule.

            Līdz pjedestālam pavisam nedaudz pietrūka basketbolistiem, kas 28 komandu konkurencē izcīnīja 7.vietu. Komandā spēlēja Markuss Orlovs, Krišjānis Kangro, Dāvis Bērziņš un Roberts Čakšs. Treneris Juris Bobrovs.