Latvijas U-17 zēnu volejbola izlase EČ pirmajā kārtā izcīna 5. vietu- rezultatīvākais Kristers Landzāns

Svētdien Eiropas čempionāta atlases turnīra pēdējā mačā Latvijas zēnu U-17 valstsvienība Tbilisi izcīnīja piekto vietu, pārspējot Igauniju. Zēnu izlase ieguva tiesības spēlēt Eiropas meistarsacīkšu atlases otrajā kārtā.

Eiropas čempionāta atlases turnīrā Gruzijā sacensību pēdējā dienā Latvijas puišu U-17 valstsvienība ar 3-1 (25:23, 25:18, 27:29, 25:19) pārspēja Igauniju. Pirmā seta sākums pagāja ar igauņu pārākumu, vairākas reizes panākot triju punktu pārsvaru. Seta turpinājumā risinājās līdzīga cīņa, kura divus pēdējos punktus guva latvieši – 25:23. Arī otrajā setā Igaunija izvirzījās vadībā ar 9:3, taču seta beigas labāk aizvadīja Latvija, vispirms panākot neizšķirtu 13:13, bet pēc tam ar diviem četru punktu izrāvieniem svinot uzvaru setā – 25:18. Tāpat trešajā setā Igaunija ieguva lielu pārsvaru – 15:9, taču nespēja to nosargāt – 17:17. Latvija ieguva trīs mačbumbas (24:21), tās nespējot izmantot un uzvaru setā ar 29:27 svinot Igaunijas jauniešiem. Ceturtajā setā noteicēja laukumā bija Latvija. Pretinieki vairākkārt panāca neizšķirtu, taču izvirzīties vadībā nespēja, lielāko pārsvaru jaunajiem latviešiem pieaudzējot seta beigās – 25:19.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 19 punktiem bija Kristers Landzāns, kurš septiņus punktus guva ar bloku un divus – ar servi. Pa 11 punktiem sakrāja Edvards Apsītis (3 “eisi”), Ņikita Dimitrijevs, kurš izcēlās ar astoņiem blokiem, un Armands Rokjāns, bet Timuram Aisenam 10 gūti punkti,no kuriem četri sakrāti blokā. Igaunijas izlasē rezultatīvākais ar 17 gūtajiem punktiem bija Mati Jūss, bet 16 punktus savāca Kristans Tehts.

“Komandas sniegumu vērtēju tikai ar plusa zīmi. Šīs četras spēles nespēj aizvietot neviens treniņš. Kopējā aina laukumā ir visai laba. Skaidrs ka pietrūkst stabilitātes, bet tas nāks ar darbu treniņlaukumos,” pēc turnīra sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju teica galvenais treneris Mārcis Obrumans, kurš atzīmē, ka patīkamākais sacensībās bija pašas spēles, jo šādā modelī nebija aizvadīta neviena pārbaudes spēli, un turnīrs bija liels izaicinājums gan puišiem, gan treneru sastāvam. “Pirmā spēle turnīrā pret poļiem bija vissliktākā. Tur lielākās problēmas sagādāja nevis Polijas valstvienība, bet pašu stress un nepārliecinātība. Tam nu esam izgājuši cauri.”

Runājot par stabilāko spēlētāju turnīrā līdz spēlei pret Igauniju, treneris nosauc “libero” Gustavu Auziņu, piebilstot, ka šajā vecumā par stabilitāti runāt pāragri. “Pēdējā turnīra dienā gan viņam nedaudz “aizpeldēja” serves uzņemšana, taču jāpiezīmē, ka igauņi agresīvi servēja. Kopumā turnīra patīkamākā atziņa bija tā, ka šai izlasei ar serves uzņemšanu nav lielu problēmu.”

Pirms gatavošanās Eiropas čempionāta otrajai kārtai, kas notiks maija sākumā, vispirms vajadzīga neliela atpūta, pēc kuras “čaļiem aktīvi jādarbojas savās sporta skolās un klubos, cik nu tas šī brīža apstākļos ir iespējams”. “Tad daudz kas būs atkarīgs no LVF iespējām atkal sanākt visiem kopā, lai mērķtiecīgi gatavotos konkrētam turnīram. Noteikti nepieciešams “sparings”, jo pārbaudes spēļu trūkums bija redzams pirmajā mačā pret Poliju. Ir zināmas lietas, pie kā vairāk jāpiestrādā nākamajā sagatavošanas posmā, lai kopējā sadarbība uz laukuma būtu labāka,” nākotnē veras Obrumans, kuram pēc atgriešanās būs sezonas atbildīgākās spēles ar SK “Jēkabpils Lūši” komandu Latvijas čempionātā un “Credit24” meistarlīgā.

Arī Gruzija kā valsts bija interesants piedzīvojums: “Ļoti patika cilvēku atsaucība, labestība un viesmīlība. Gruzijas vecpilsēta ir ļoti skaista un sakopta, gruzīnu virtuve ir ne visām garšas kārpiņām pieņemama, bet garšīga. Savukārt Gruzijas automašīnu satiksme man palika visai liela mīkla,” par nedēļas iespaidiem ārpus sporta zāles saka treneris.

Finālturnīrā iekļuva Polija, kas finālā ar 3-1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:20) pieveica Baltkrieviju. Otrajā kvalifikācijas kārtā vietu bez Baltkrievijas, Latvijas un Igaunijas nodrošināja arī Krievija un Ukraina, kuru savstarpējā mačā ar 3-1 (27:29, 25:17, 25:10, 25:21) pārāka bija Krievija. Cīņā par septīto vietu Gruzija ar 3-2 (25:23, 14:25, 18:25, 25:22, 15:9) uzvarēja Lietuvu, bet devītā palika Armēnijas valstsvienība.

Vairāk informācijas: http://volejbols.lv/klasiskais-volejbols////zinas/lasit/4340

Informācijas avots: volejbols.lv