Vieglatlētu triumfs Latvijas čempionātā!

Kuldīgas vieglatlētikas manēža 7.-8.februārī vienkopus pulcināja Latvijas spēcīgākos vieglatlētus U-18 un U-20 vecuma grupās, lai Latvijas čempionāta ietvaros apkopotu ilgu un mērķtiecīgi organizētu treniņu rezultātā iegūtos rādītājus. Divu dienu garumā norisinājās ļoti sīva cīņa ar konkurentiem- augsti rezultāti mijās ar neveiksmēm, kad apgāzusies barjera atmet no goda pjedestāla, tika laboti gan Jēkabpils vieglatlētu rekordi pilsētas mērogā, gan pašu sportistu personīgie rekordi, no visdziļākajām spēka rezervēm tika izvilkts šķietami neiespējamais un pārvarēta nedrošība, atļaujot izdarīt arvien vairāk un vairāk…
Mūsu vieglatlētu un viņu treneru ieguldījums, gatavojoties šīm svarīgajām sacensībām, vainagojās ar fantastisku rezultātu- Jēkabpils Sporta skolas vieglatlētu triumfs sacensībās tika atzīmēts ar 9 medaļām! Īpaši jāizceļ Zanes Zemītes sniegums čempionātā- trīs zelta godalgas visās lēkšanas disciplīnās (tāllēkšana-5,71m, trīssoļlēkšana-12,65m un augstlēkšana-1,75m, uzlabojot arī rekordus Jēkabpils vieglatlētu mērogā)! Lāsma Zemīte sacensībās pierādīja savu augsto fizisko sagatavotību ar divām zelta medaļām (60m/barjerskrējiens-8,78s, kas atzīmējams arī kā personīgais un pilsētas rekords, tāllēkšana ar 5,91m, kur atkal personīgais un pilsētas rekords, kā arī izpildīts normatīvs Eiropas U-18 čempionātam), plus sasniegumu kontā bronzas godalga augstlēkšanas disciplīnā (1,63m). Čempionu titulus un tiesības kāpt uz goda pjedestāla augstlēkšanas disciplīnā U-18 vecuma grupās izcīnīja Edvarts Eglītis (2,00m, personīgais rekords) un Elīna Tumša (1,69m, personīgais rekords), bet augstā 2.vieta sasniegumu kontā ‘’gargabalniekam’’ Kristeram Mežinskim (3000m, 9:39.19).
Pārējiem vieglatlētiem šoreiz bija jāpaliek ārpus godalgās mērāmiem rezultātiem, bet viņu starti atzīmējami kā ļoti labi un ar augstu potenciālu, tāpēc gribam uzteikt Ievu un Kristīni Ivanovas, Paulu Krūmiņu, Ralfu Lipenīti, Markusu Urtānu, Vadimu Kapustinu, Samantu Ņesterenko un Rebeku Zekanti, kā arī sportistu trenerus, kam šīs divas dienas prasīja gan fiziskus, gan garīgus spēkus, esot līdzās saviem audzēkņiem- Aivaru Nori, Aini Raubiški un Anatoliju Macuku, novēlot tikpat mērķtiecīgi gatavoties nākamajiem startiem, lai atkal un atkal varētu paaugstināt savu iespēju robežas.
Šobrīd notiek ļoti nopietna gatavošanās Starptautiskajām U-20 valstsvienību sacensībām, kas risināsies 25.-26.februārī Minskā (Baltkrievijā), kur dalību starp stiprākajiem vieglatlētiem ņems mūsu skolas audzēkņi Zane Zemīte un Edvarts Eglītis. Savukārt uz Klaipēdu 7.martā, lai piedalītos Baltijas U-18 komandu čempionātā telpās, dosies Lāsma Zemīte, Elīna Tumša, Edvarts Eglītis un Kristers Mežinskis.
Vieglatlēti savos mērķos ir neatlaidīgi, labi pazīst gan uzvaras garšu, gan arī zina, ko nozīmē zaudēt, bet nekad nav padevušies vai darījuši mazāk, nekā spēj. Tajā liels nopelns ir gan treneriem, kas no savām zināšanām un pieredzes atdod labāko, motivējot neapstāties pie sasniegtā, gan arī sportistu ģimenēm, jo tikai viņi zina, ko nozīmē atgūšanās pēc lielās slodzes, saņemšanās piecelties pēc traumas vai pārkāpšana pāri savai baiļu robežai, lai uzlabotu sasniegumus. Un tas vienojošais arī ir šie skaistie sasniegumi, lepnuma pilnie skatieni un pārliecība, ka nav nekā tāda, ko nevar, ja vien ļoti grib un dara visu iespējamo, lai to sasniegtu. Ja neapstājas…