Balvu novada atklātais šaha čempionāts

Pēc ilgāka pārtraukuma 14 Jēkabpils Sporta skolas jaunie šahisti piedalījās klātienes sacensībās, šoreiz tas bija Balvu novada atklātais čempionāts, kas norisinājās Tilžā. Bez mājiniekiem bija dalībnieki arī no Limbažiem, Rēzeknes, Rīgas, Daugavpils, Maltas un Jēkabpils.

“A” turnīrā spēlēja pieaugušie, šeit mūsu šahisti nestartēja.

“B” turnīrā spēlēja zēni U-12 un U-16 vecuma grupās. Visi 22 dalībnieki spēlēja kopā ar atsevišķu vērtējumu. Jaunākajā vecuma grupā uzvarēja Martijs Krakops no Tilžas ar 5 punktiem, otrais Rihards Babris (Limbaži) – 4,5 punkti, bet trešais Dzintars Kuzņecovs (Rēzekne) ar 4 punktiem. Četri punkti arī Artūram Maksimovam (Jēkabpils) un 4. vieta. Vājāk par savām spējām nospēlēja Toms Karpovs – 2,5 punkti, Arvim Dilānam 2 punkti.

U-16 vērtējumā lieliski spēlēja Viesītes skolēns Dāvis Romanovskis, kuram tas bija pirmais turnīrs. Viņš ar 5 punktiem 7 partijās izcīnīja 3. vietu un izpildīja otrās sporta klases normu. Labi spēlēja arī Ralfs Rinkēvičs, 4 punkti un 5. vieta. Pārējie nospēlēja savā stiprumā. Haraldam Potapenko 3,5 punkti, Danielam Catlakšam (izpildīja 3. sporta klasi), Jurim Soltumam – 3 punkti, Ērikam Rudzātam – 2,5 punkti. Uzvarēja Māris Kristaps Strazdiņš ar 6 punktiem (Limbaži), otrajā vietā Jānis Gudriks (Malta) – 5,5 punkti.

Meiteņu “C” turnīrā uzvarēja spēcīgā Jekaterina Smirnova (Rēzekne) 7 punkti no septiņiem. Otrajā vietā Kristīne Gruznova (Rēzeknes novads), 6 punkti, bet trešā Elza Puķīte (Limbaži) – 4,5 punkti.

Labākā no Jēkabpils Ruta Midega – 3,5 punkti, 8. vieta. Alisei Laimiņai 3 punkti, Adrijai Laimiņai 3 punkti, Alisei Daģei un Esterei Midegai pa 2 punktiem, Danai Jankus – 1 punkts.

Jēkabpils Sporta skolas

Šaha treneris Gunārs Pušmucāns